top of page
POLAR OSGB Hizmetleri

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatları, işverenlere, kanuni yükümlülüklerini yerine getirmek amacıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş, bir veya birden fazla işyerine, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini vermek üzere işyeri dışında kurulan, gerekli donanım ve personele sahip olan “Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri”nden hizmet alma yoluyla gerçekleştirme seçeneğini sunmaktadır.

İş Güvenliği Uzmanı

İşletmelerin temel risklerini tespit ederek olası iş kazalarına karşı gerekli önlemlerin alınması için gerekli çalışmaları gerçekleştirir.

Risk Analizi

Doğru hazırlanmış risk analizleri olası iş kazalarının önlenmesi için temel uygulamalardan biridir.

Periyodik Kontroller

İş makineleri başta olmak üzere, elektrik ve topraklama kontrolleri yetkili uzmanlar tarafından periyodik kontrol edilmeli ve raporlanmalıdır.

Please reload

İşyeri Hekimi

İşe giriş muayeneleri başta olmak üzere çalışanların sağlığı ile ilgili olarak gerekli denetim ve çalışan muayenelerini gerçekleştirir.

Acil Eylem Planı

Acil eylem planları ile deprem, yangın, sel baskını v.b. gibi durumlarda nasıl davranılacağı belirlenir.

Ortam Ölçümleri

Ortamdaki aydınlatma, gürültü, toz, v.b. ölçümlemeler yetkili kişiler tarafından düzenli aralıklar ile yapılmalı ve kayıt altına alınmalıdır.

Please reload

Diğer Sağlık Personeli

Çok tehlikeli işletmelerde,

İşyeri Hekiminin yardımcısı ve destekçisidir.

Temel İş Güvenliği Eğitimi ve Diğer Eğitimler

Standart eğitim paketlerinin yanı sıra, müşteriye özel hazırlanan eğitim paketlerimiz mevcuttur.

Hava Aracı ile Çalışma Alanları Kontrolü

Zaman ve maliyetten tasarruf etmek ve daha etkin kontroller gerçekleştirmek adına, insansız hava araçları ile saha kontrolleri yapılmaktır.

Please reload

bottom of page